Papa Franjo predvodio je Prvu večernju svetkovinu Marije Bogorodice u bazilici sv. Petra, gdje je u svojoj homiliji poručio da je bratstvo temelj nade za svijet.
Obrativši se prije svega kao biskup grada Rima, Papa je istaknuo važnost priprema za jubilejsku godinu, napominjući kako svi radovi u gradu imaju smisla samo ako se svaki čovjek u Rimu osjeća prihvaćenim.
“Najvažnije gradilište je ono unutar nas samih, gdje Bogu dopuštamo da nas očisti od svega neljudskog i gdje svakog dana obećavamo da ćemo biti bolja braća i sestre svojim bližnjima”, istaknuo je Papa.
Dodao je kako temelj bratstva nije ideologija, ekonomski sustav ni tehnološki napredak, već Isus Krist, kroz kojeg se otkrivamo kao Božja djeca i braća jedni drugima.
Nakon molitve, Papa je, unatoč hladnoći i uz visoke mjere sigurnosti, pozdravio okupljene vjernike na Trgu sv. Petra, posebno djecu, i kratko se zadržao u molitvi pred jaslicama. Sutra će, tijekom angelusa u povodu Svjetskog dana mira, uputiti prigodnu poruku.