Jasmin Imamović, ponovno je izabran na funkciju gradonačelnika Tuzle sa 3, 921 glasa. Imamović se zahvalio građankama i građanima Tuzle te rekao da nastavlja sa radom za dobro svih.
„Vrijeme je za velike promjene u Bosni i Hercegovini. Važna je snaga kontinuiteta. Ja bih rekao da je ovo prvo poluvrijeme, mi idemo dalje. Moj tim i ja osjećamo veliku zahvalnost prema građanima Tuzle i to ćemo im vratiti neprekidnim radom˝, rekao je Jasmin Imamović.
Nakon prebrojanih 7. 245 lističa najviše glasova je dobio Jasmin Imamović (SDP) 3,921, zatim Vahid Jusufović (Zajedno i odlučno SDBIH i DF) 1,979, treća je Mirjana Lepić Marinković (Naša stranka) sa 498 glasova, četvrti Alen Kamerić (PDA) sa 182 glasa, peti Sead Avdić (BPS) sa 160 glasova i šesti Halid Žigić, neovisni kandidat sa 144 glasa.
Jasmin Imamović je političar, pravnik i književnik, rođen 8.10.1957. godine u Brčkom. Od prve godine života živi u Tuzli, gdje je završio osnovnu školu i gimnaziju. Na Pravnom fakultetu u Sarajevu, diplomirao je 1980. godine. U Tuzli je radio u Upravi za imovinsko-pravne poslove, pionir je uspostavljanja jedinstvene evidencije nekretnina i prava, bio i pomoćnik Međuopćinskog javnog pravobranitelja. Sve vrijeme objavljivao je radove i knjige iz oblasti prava u stručnim i naučnim časopisima, kao što su “Pravna misao”, “ZIPS” i “Geodetski glasnik”, Sarajevo i “Pravni život”, Beograd. Do 1992. godine objavio je i tri knjige vezane za utvrđivanje i evidenciju stvarnih prava nad nekretninama, u koautorstvu sa Begićem (dvije knjige) i Begićem i Lukićem (jednu knjigu).
Od 1991. do 2001. godine, obavljao je dužnost tajnika Općine Tuzla. Na mjesto tajnika Općine Tuzla imenovan je kao nestranački kandidat i ekspert iz oblasti prava, sa zadacima reorganizacije i unapređenja efikasnosti lokalne samouprave u Tuzli, ali na toj dužnosti ga, kao i sve ostale, zatiče prijeratna opasnost i rat. Kao sekretar Općine Tuzla, Imamović se posvećuje jednakoj zaštiti prava svih građana, bez obzira na njihovu nacionalnu, vjersku i svaku drugu pripadnost, usred rata govori i piše o zajedničkom životu, bratstvu i jedinstvu. “Antinaiconalizam je najviši nivo BH patriotizma”- često je govorio, zbog čega trpi zlostavljanje od strane nacionalističkih medija. Skupština općine Tuzla je, odmah poslije rata, Imamovića nagradila najvišim gradskim priznanjem, Plaketom sa zlatnim grbom, upravo za zasluge u otporu agresiji i jednakoj zaštiti prava svih građana Tuzle. Nakon rata nastavlja sa prije rata započetim poslom, s tim što je, od 1995. godine aktivan i u politici, kada postaje generalnim tajnikom Unije bosanskohercegovačkih socijaldemokrata. Na ovoj dužnosti bio je do kongresa ujedinjenja spomenute partije sa Socijaldemokratskom partijom BiH, 2000. godine, od kada je obavljao dužnosti u Glavnom odboru, predsjedništvu i drugim organima ove partije, a jedno vrijeme je bio i potpredsjednik SDP-a BiH.
Jasmin Imamović izabran je za načelnika Općine Tuzla u veljači 2001., a zatim, uvjerljivim pobjedama na izravnim izborima, listopada 2004. , 2008., 2012. i 2016. godine. Od listopada 2014., nakon što je Tuzla proglašena Gradom, postaje gradonačelnikom Tuzle. Dužnost gradonačelnika uvedena je u Bosni i Hercegovini 1878. godine. Jasmin Imamović, dužnost načelnika odnosno gradonačelnika, obavlja od početka 2001. i do sada je, kao 31. gradonačelnik, zahvaljujući povjerenju građana, na toj dužnosti najduže u povijesti Grada Tuzle. U tijeku ovih mandata, obavljao je i dužnost predsjednika Zajednice gradova i općina Federacije BiH, bio delegat u Vijeću Europe u Strazburu, kao i potpredsjednik Socijaldemokratske partije Bosne i Hercegovine.
Imamovićev primjer posvećenosti Tuzli koju vodi kreativnim idejama i efikasnom realizacijom brojnih ideja, uz istovremeno pisanje romana o toj istoj Tuzli, nezabilježen je primjer posvećenosti jednog gradonačelnika svome gradu.