U Tuzli je održan prosvjed građana na Trgu slobode koji su se okupili kako bi izrazili nezadovoljstvo i zabrinutost zbog aktuelne političke situacije u Bosni i Hercegovini.
Prosvjedi su se ujedno održavali i protiv podjele i sukoba u Bosni i Hercegovini, a iz Tuzle je poslana jedinstvena poruka da su protiv današnje Bosne i Hercegovine “u kojoj sustav nije uređen i u kojoj već duže od 20 godina vladaju bezvlašće i korupcija”.
Poručili su da ne žele priču o ratu, nego prosperitetnu i ekonomski jaku Bosnu i Hercegovinu.
“Poruke sa ovog prosvjeda jesu da nam je dosta više podjela. Ja sam mlad čovjek, nama je dosta podjela, jer smo odrasli u nemogućim uvjetima. Trudimo se i radimo, ali nas sputavaju konstantno. Ne mogu živjeti normalno ako ne pripadam negdje i nečemu. Jednostavno želimo svoju državu, želimo da jednog dana ovo bude zemlja u kojoj će živjeti neki normalni ljudi”, poručili su prosvjednicima među kojima je bilo i dosta mladih ljudi.































