Zahvaljujući razumijevanju i suradnji glumaca i djelatnika Kazališta “Novi život” iz Zagreba, uprave i uposlenika Bosanskog kulturnog centra Tuzla, te Udruženja građana Informativni centar za osobe sa invaliditetom „Lotos“, a uz simboličnu financijsku podršku Grada Tuzla, u subotu 18. studenog u BKC Tuzla u 19, 00 sati bit će prikazana predstava “Ne daj se, Njofra”.
Kazalište slijepih i slabovidnih „Novi život“ djeluje od 1946. godine, a ostvarilo je zapažene rezultate izvodeći svoje predstave diljem Europe i Svijeta.
Tuzlanska publika će po treći put imati priliku uživati u igri profesionalnih glumaca amatera koji svojim djelovanjem daju najbolje argumente za konačno dobivanje statusa profesionalnog kazališta za koji se već dugi niz godina bore.
Publika će imati priliku uživati u izuzetnom glumačkom i redateljskom ostvarenju „Ne daj se, Njofra“, koje je komedija na prvi pogled, prvi dojam i prvi smijeh.
U jednu prosječnu, svađama i nesporazumima protkanu zagrebačku obitelj dolazi novi član i to u liku zeta Njofre kojega je njegov otac sa ženom u zadnjem mjesecu trudnoće izbacio iz kuće. Od samog početka scenom dominira nervozni punac, tata i muž Jurica, koji u sve sumnja i svemu prigovara. Svađe su oko ničega, ali paterfamilias inzistira na ugovoru o stanovanju koji je pun apsurdnih detalja.
Dodatni šarm komediji daju i glumci koji su slijepi ili slabovidi, ali su profesionalci svog posla i publiku će zasigurno ostaviti bez daha.
Predstavu Kazališta slijepih i slabovidnih „Novi život“ iz Zagreba „Ne daj se, Njofra“ autorski potpisuje Milan Grgić, a režiju Željko Duvnjak. Glumci u predstavi su Vojin Perić, Igor Kučević, Ružica Domić Lalović i Dorotea Feketić.
Ulaz je besplatan.