Tradicija održavanja adventskih druženja u Bistarcu Donjem nastavljena je i ove godine, a večeras je održano prvo od planirana dva susreta u okviru manifestacije „Advent u Bistarcu“. Organizatori ovog događaja su Hrvatsko kulturno društvo Napredak Lukavac i Mjesna zajednica Donji Bistarac, koji su zajedničkim snagama omogućili da mještani i gosti uživaju u predbožićnoj atmosferi ispunjenoj duhovnom obnovom, toplinom i zajedništvom.
Vrijeme Adventa, ispunjeno mirom i radošću, okupilo je večeras veliki broj posjetitelja koji su, uz kuhano vino, roštilj i druženje, podijelili blagdansku čaroliju sa svojim susjedima, prijateljima i rodbinom.
„Advent u Bistarcu“ već tradicionalno predstavlja priliku za jačanje veza među mještanima, promicanje mira i prijateljstva, te širenje blagdanskog duha koji uoči Božića donosi radost i toplinu u domove.
Drugi termin adventskog druženja zakazan je za nedjelju 22. prosinca, a organizatori pozivaju sve zainteresirane da im se pridruže u nastavku ovog lijepog običaja.
Senad Pirić