Hrvatsko kulturno društvo HKD Napredak Živinice najavljuje manifestaciju „Napretkovi uskrsni dani u Živinicama“, kojom će kroz niz kulturnih, kreativnih i tradicijskih sadržaja obilježiti uskrsno vrijeme u duhu zajedništva, stvaralaštva i očuvanja baštine.
Riječ je o manifestaciji koja će okupiti sve generacije, a iz HKD Napredak Živinice ističu kako je ovo tek najava bogatog programa radionica i aktivnosti koje će se realizirati prema unaprijed planiranom rasporedu.
“Pozivamo djecu, mlade i odrasle da se pridruže, sudjeluju u radionicama i budu dio zajedničkog stvaranja lijepih uskrsnih trenutaka”, poručila je Vanja Bosankić Milić, predsjednica Napretkove podružnice u Živinicama.

U okviru pojedinih aktivnosti posjetitelji će imati priliku upoznati se s rukotvorinama nastalim tijekom radionica, koje će biti predstavljene uz mogućnost simboličnih donacija, kao vid podrške radu Društva i očuvanju tradicije.
Poseban naglasak stavljen je na središnje događaje manifestacije, među kojima se izdvajaju svečani uskrsni koncert te promocija knjige „Ilirske priče“ autorice Anite Martinac, čime HKD Napredak Živinice želi dodatno obogatiti kulturni život zajednice.
Predsjednica Vanja Bosankić Milić istaknula je kako se raduju svakom susretu, osmijehu i zajedničkom stvaranju uspomena, uz poruku da tradicija živi kroz ljude.
“Vrata manifestacije su otvorena svima te pozivamo sve ljude dobre volje da svojim dolaskom podrže „Napretkove uskrsne dane“ i doprinesu očuvanju bogate kulturne baštine”, istaknula je na kraju razgovora za Hrvatski glasnik predsjednica Bosankić Milić.
M. N.
































